06-09-2013 17:51:05 - DDS SP v.3.13.8.1

RESULTATLISTE
Pistolterræn Jægerspris - DDS Roskilde

Jægerspris

Station 1SkiveFarveAfstandStilling
Mål 1C20Gul35 mStående
Mål 2Triangel 2Gul35 mStående
Mål 3Rondelle 3Sort35 mStående
Mål 4B100Sort100 mStående
Station 2
Mål 1Sekskant 2Sort40 mSiddende
Mål 2S15 VertikalGul40 mSiddende
Mål 3C15Sort20 mSiddende
Mål 4Triangel 1Gul20 mSiddende
Station 3
Mål 1C25Sort30 mStående
Mål 2S15 HorisontalGul30 mStående
Mål 3Triangel 2Gul30 mStående
Mål 41/6Gul30 mStående
Station 4
Mål 11/4 VenstreSort40 mStående
Mål 2S25 HorisontalGul70 mStående
Mål 3Sekskant 3Sort70 mStående
Mål 4S10 HorisontalSort20 mStående
Station 5
Mål 1Tønde 1Gul25 mHøj knælende
Mål 2C15Grøn25 mHøj knælende
Mål 3C25Gul25 mHøj knælende
Mål 4S25 VertikalGrøn70 mHøj knælende
Station 6
Mål 11/6 HøjreGul35 mStående
Mål 21/6 HøjreSort35 mStående
Mål 3Triangel 1Gul20 mStående
Mål 4S10 HorisontalGul20 mStående
Mål 5C15Sort20 mStående
Station 7
Mål 1S15 HorisontalSort40 mLav knælende
Mål 21/4Grøn40 mLav knælende
Mål 3C20Gul25 mLav knælende
Mål 4Tønde 1Grøn25 mLav knælende
Mål 5Oval 2Sort25 mLav knælende
Station 8
Mål 1B100Gul110 mHøj knælende
Mål 2B65Gul72 mHøj knælende
Mål 3B45Gul50 mHøj knælende

 

 

Holdkonkurrence: GPA

1Brøndby Skf.
64410Michael WichmannKlasse: GPA61/28
62716Sune SandKlasse: GPA58/27
62538Laust Güttinger OlsenKlasse: GPA50/23
90346Jan Oster PedersenKlasse: GPA49/22
71414Bjarne SchlichterKlasse: GPA32/14
Total250/114

2Bellahøj Skytteforening
87164Lars Kryger NørregrenKlasse: GPA49/22
66884Christian LaustsenKlasse: GPA44/20
69117Martin BoserupKlasse: GPA39/19
70447Tom Sejermann LorentzenKlasse: GPA36/16
106908Adam SchulKlasse: GPA32/12
Total200/89

 

 

Holdkonkurrence: GR

1Bellahøj Skytteforening
105293Harald-Andre KnoopKlasse: GR48/21
70447Tom Sejermann LorentzenKlasse: GR48/22
66884Christian LaustsenKlasse: GR40/18
106908Adam SchulKlasse: GR35/11
87164Lars Kryger NørregrenKlasse: GR35/14
Total206/86

 

 

Holdkonkurrence: Kal. 22

1Ballerup Skf.
87057Jonas Ørtoft LarsenKlasse: 163/29
68155Erling von FuglsangKlasse: 162/29
68367Flemming HaagensenKlasse: 253/23
105247Ivan NielsenKlasse: 250/22
81407Christa RassowKlasse: 247/23
Total275/126

2Bellahøj Skytteforening
101744Nofil Nawas MulkanaKlasse: 363/30
69117Martin BoserupKlasse: 159/26
67632Jesper HemmingsenKlasse: 356/28
105293Harald-Andre KnoopKlasse: 355/25
111301Lasse Fall-ClausenKlasse: 341/19
Total274/128

3Københavns Amts Skyttelaug
93718Mads WrøndingKlasse: 260/27
68835Kent Preben HolmKlasse: 253/25
92240Rasmus WrøndingKlasse: UNG52/25
70806Claudi FlørnæsKlasse: 249/23
91076Rene FlørnæsKlasse: 337/17
Total251/117

4Skytteforening af 1949
69877Lars PedersenKlasse: 155/25
70917Niels Erik JensenKlasse: 254/25
100532Birger JohansenKlasse: VET50/23
69657Klaus B. KæselerKlasse: 249/21
68615Finn ZiemlisKlasse: VET43/17
Total251/111

5Brøndby Skf.
62716Sune SandKlasse: 161/28
64410Michael WichmannKlasse: 159/26
90346Jan Oster PedersenKlasse: 259/26
62538Laust Güttinger OlsenKlasse: 228/12
96544René NielsenKlasse: 327/09
Total234/101

6Kirke Hyllinge Skf.
60311Kjeld KarbækKlasse: VET60/27
58173Peter StrandgaardKlasse: 254/25
60269Rasmus KetelsenKlasse: UNG40/19
104284Carsten JensenKlasse: 339/19
109640Lasse StrandgaardKlasse: 332/13
Total225/103

7Roskilde Skf.
60863Frank AndersenKlasse: 257/26
109483Dennis J. JensenKlasse: 346/20
111004Henrik PoulsenKlasse: 344/20
60041Theo DienerKlasse: VET42/20
100933Klaus FrederiksenKlasse: 335/16
Total224/102

8Sorø Skytteforening
100961Anders JensenKlasse: 348/22
79916Jacob E. NielsenKlasse: 243/20
59742Henrik KorngaardKlasse: VET40/20
101095Claus Sander JensenKlasse: 339/17
101253Lillian Lindberg MadsenKlasse: 335/16
Total205/95

9Skovens Skytteforening
69165Jørn Rudsted HansenKlasse: VET38/16
102060Camilla Lundberg LyonsKlasse: 334/14
69084Ole R. HansenKlasse: 330/13
102058Lars Angus LyonsKlasse: 328/12
62002Mik KousgaardKlasse: VET27/12
Total157/67

10Tåstrup Skf.
101844Jan KnudsenKlasse: 337/17
101824Steen ChristiansenKlasse: VET25/11
69830Bent JensenKlasse: VET25/12
112064Finn R. AndersenKlasse: VET22/08
112065Anne-Edith ForchammerKlasse: VET20/08
Total129/56

 

 

Individuelle resultater:
5%-Skytte, Terrænskydning, Pistol cal. .22, 61
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben - GPA, 58
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben - GP32, 59
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben - GR, 50

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse UNG
192240Rasmus Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug52/25P
260269Rasmus Ketelsen12-032 Kirke Hyllinge Skf.40/19P
396742Morten Larsen14-014 Toksværd Skytteforening26/12
490600Nicolas Flørnæs13-360 Københavns Amts Skyttelaug23/09
5111691Emil Nedergaard Madsen10-001 Slagelse Skytteforening12/06
694085Morten Helt Stisen13-343 Hvidovre Skyttekreds10/05

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse 1
187057Jonas Ørtoft Larsen12-073 Ballerup Skf.63/29P
268155Erling von Fuglsang12-073 Ballerup Skf.62/29P
362716Sune Sand12-074 Brøndby Skf.61/28P
464410Michael Wichmann12-074 Brøndby Skf.59/26
569117Martin Boserup13-308 Bellahøj Skytteforening59/26
666086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening58/26
762650Niels W. Nielsen11-048 Hørsholm Pistolforening58/26
869877Lars Pedersen13-388 Skytteforening af 194955/25
968370Finn Pedersen11-186 Pistolskytteforeningen Falcon53/24
1094995Rahlf Nielsen10-068 Fuglebjerg Skytteforening48/22
1166353David Krobæk Grainger13-385 Skovshoved Idrætsforening, Skytteafdeling47/21

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse 2
192513Henrik Lindegaard14-044 Faxe Skytteforening64/30P
259476Michael Frederiksen10-001 Slagelse Skytteforening61/29P
386700Jan Bolvig Andersen12-022 Karlslunde Skf61/28P
493718Mads Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug60/27P
591807Per Westphalen10-001 Slagelse Skytteforening59/27P
690346Jan Oster Pedersen12-074 Brøndby Skf.59/26P
794652Kaare Grønvold14-033 Strøby Skytteforening58/27
856688Kurt Christensen11-048 Hørsholm Pistolforening58/26
996159Martin Pedersen13-374 RI 98 Skytteforening58/26
1057699Tobias Dietz10-033 Svinninge Skytteforening57/26
1160863Frank Andersen12-001 Roskilde Skf.57/26
12101992Jacob Larsen10-002 Holbæk Skytteforening56/25
1370917Niels Erik Jensen13-388 Skytteforening af 194954/25
1458173Peter Strandgaard12-032 Kirke Hyllinge Skf.54/25
1566601Flemming Klingenberg13-332 Gladsaxe Skytteforening54/23
1668835Kent Preben Holm13-360 Københavns Amts Skyttelaug53/25
1768367Flemming Haagensen12-073 Ballerup Skf.53/23
1860732Niels J. Madsen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.51/22
1968358Hans Jørgen Larsen13-338 Hjortespring Skytte- & Idrætsf.50/24
2068455Leif Jørgensen13-323 DSB Skytteforening50/23
21105247Ivan Nielsen12-073 Ballerup Skf.50/22
2270806Claudi Flørnæs13-360 Københavns Amts Skyttelaug49/23
2369657Klaus B. Kæseler13-388 Skytteforening af 194949/21
2468657Niels D. Andersen12-022 Karlslunde Skf48/22
2581407Christa Rassow12-073 Ballerup Skf.47/23
26101163John Andreasen12-073 Ballerup Skf.43/20
2779916Jacob E. Nielsen10-004 Sorø Skytteforening43/20
2869408Leif Bodilsen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.40/17
2996741Peer Larsen14-014 Toksværd Skytteforening34/15
3062538Laust Güttinger Olsen12-074 Brøndby Skf.28/12

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse 3
1101744Nofil Nawas Mulkana13-308 Bellahøj Skytteforening63/30P
267632Jesper Hemmingsen13-308 Bellahøj Skytteforening56/28P
3105293Harald-Andre Knoop13-308 Bellahøj Skytteforening55/25P
4105672Jørn Petersen12-069 Køge Skf.51/23P
5106049Niels Dennis Martlev10-001 Slagelse Skytteforening50/22P
665249Rene Frederiksen11-048 Hørsholm Pistolforening49/21P
7100961Anders Jensen10-004 Sorø Skytteforening48/22P
866320Nikolaj Hansen13-385 Skovshoved Idrætsforening, Skytteafdeling48/22P
9106729Kristina Agerbæk10-002 Holbæk Skytteforening48/22P
1090306Annette Winther13-374 RI 98 Skytteforening48/22P
11109483Dennis J. Jensen12-001 Roskilde Skf.46/20
1267948Peter Boysen13-338 Hjortespring Skytte- & Idrætsf.44/21
13111004Henrik Poulsen12-001 Roskilde Skf.44/20
1468630Casper Jelshøj13-338 Hjortespring Skytte- & Idrætsf.42/20
15102240Christian Jørgensen10-002 Holbæk Skytteforening42/19
16111237Mikkel Ryland Nielsen10-068 Fuglebjerg Skytteforening42/19
17108784Fang Yang Loo13-353 Kjøbenhavns Skytteforening42/18
18111301Lasse Fall-Clausen13-308 Bellahøj Skytteforening41/19
1996758Jannick Sørensen10-002 Holbæk Skytteforening40/18
20104284Carsten Jensen12-032 Kirke Hyllinge Skf.39/19
21101095Claus Sander Jensen10-004 Sorø Skytteforening39/17
22104001Jesper Themsen13-343 Hvidovre Skyttekreds38/16
23105193Jan Laursen12-033 Hvalsø Skf.37/18
24101844Jan Knudsen12-013 Tåstrup Skf.37/17
2591076Rene Flørnæs13-360 Københavns Amts Skyttelaug37/17
26105671Alex Petersen12-069 Køge Skf.36/16
27101253Lillian Lindberg Madsen10-004 Sorø Skytteforening35/16
28100933Klaus Frederiksen12-001 Roskilde Skf.35/16
29101096Jane Thillerup10-004 Sorø Skytteforening34/16
30102060Camilla Lundberg Lyons11-062 Skovens Skytteforening34/14
31109640Lasse Strandgaard12-032 Kirke Hyllinge Skf.32/13
3297137Poul Lüpke10-001 Slagelse Skytteforening31/15
33112036Jens Micael Johansen12-032 Kirke Hyllinge Skf.30/15
3469084Ole R. Hansen11-062 Skovens Skytteforening30/13
35102058Lars Angus Lyons11-062 Skovens Skytteforening28/12
3696759Uffe Ludvigsen10-002 Holbæk Skytteforening28/12
3796544René Nielsen12-074 Brøndby Skf.27/09
38101726Micki Palmann10-004 Sorø Skytteforening25/11
3977573Henning Mathiesen11-062 Skovens Skytteforening24/11
40109428Dennis Flemming Madsen13-308 Bellahøj Skytteforening23/09

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse VET
160311Kjeld Karbæk12-032 Kirke Hyllinge Skf.60/27P
2100532Birger Johansen13-388 Skytteforening af 194950/23P
356644Leif Andersen14-014 Toksværd Skytteforening50/23P
461650Richard Thers12-004 Stenløse Skf.46/20P
568615Finn Ziemlis13-388 Skytteforening af 194943/17
660041Theo Diener12-001 Roskilde Skf.42/20
759742Henrik Korngaard10-004 Sorø Skytteforening40/20
8108276Mogens Graarup Hoven12-069 Køge Skf.39/19
969165Jørn Rudsted Hansen11-062 Skovens Skytteforening38/16
1061745Dorrit Thers12-004 Stenløse Skf.30/14
1162002Mik Kousgaard11-062 Skovens Skytteforening27/12
1256921Tom Pedersen12-069 Køge Skf.26/12
1369830Bent Jensen12-013 Tåstrup Skf.25/12
1462016Kurt Johannesson11-062 Skovens Skytteforening25/12
15101824Steen Christiansen12-013 Tåstrup Skf.25/11
16112044Steen Kevings12-074 Brøndby Skf.25/07
17112064Finn R. Andersen12-013 Tåstrup Skf.22/08
1882346Claus Vadum13-343 Hvidovre Skyttekreds21/10
19112065Anne-Edith Forchammer12-013 Tåstrup Skf.20/08

 

 

Terrænskydning, Grovvåben - GP32 - Klasse GP32
167769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening59/27P
2106744Per Hermansen13-374 RI 98 Skytteforening56/26P
392240Rasmus Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug55/25P
487057Jonas Ørtoft Larsen12-073 Ballerup Skf.54/24
592513Henrik Lindegaard13-374 RI 98 Skytteforening53/23
668367Flemming Haagensen12-073 Ballerup Skf.53/22
768155Erling von Fuglsang12-073 Ballerup Skf.52/24
868835Kent Preben Holm13-360 Københavns Amts Skyttelaug50/22
968657Niels D. Andersen12-022 Karlslunde Skf44/20
1094652Kaare Grønvold14-033 Strøby Skytteforening41/19
1170806Claudi Flørnæs13-360 Københavns Amts Skyttelaug39/19
1281407Christa Rassow12-073 Ballerup Skf.38/17
1356644Leif Andersen14-014 Toksværd Skytteforening38/16
1496741Peer Larsen14-014 Toksværd Skytteforening27/11

 

 

Terrænskydning, Grovvåben - GPA - Klasse GPA
167769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening62/28P
264410Michael Wichmann12-074 Brøndby Skf.61/28P
362716Sune Sand12-074 Brøndby Skf.58/27P
462650Niels W. Nielsen11-048 Hørsholm Pistolforening58/26P
567889Jan Guldbrandsen12-073 Ballerup Skf.55/26P
666086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening55/26P
768370Finn Pedersen11-186 Pistolskytteforeningen Falcon52/23P
8101176Frank P Hariken13-394 Skytteforeningen "Pilen" 192751/24P
979916Jacob E. Nielsen10-004 Sorø Skytteforening51/23P
1056688Kurt Christensen11-048 Hørsholm Pistolforening51/23P
1162538Laust Güttinger Olsen12-074 Brøndby Skf.50/23P
1287164Lars Kryger Nørregren13-308 Bellahøj Skytteforening49/22P
1390346Jan Oster Pedersen12-074 Brøndby Skf.49/22P
14102240Christian Jørgensen10-002 Holbæk Skytteforening48/22
15101163John Andreasen12-073 Ballerup Skf.48/21
1694652Kaare Grønvold14-033 Strøby Skytteforening46/21
1768358Hans Jørgen Larsen13-338 Hjortespring Skytte- & Idrætsf.46/20
1886700Jan Bolvig Andersen12-022 Karlslunde Skf45/20
19101992Jacob Larsen10-002 Holbæk Skytteforening44/21
2066884Christian Laustsen13-308 Bellahøj Skytteforening44/20
21105247Ivan Nielsen12-073 Ballerup Skf.43/20
2270806Claudi Flørnæs13-360 Københavns Amts Skyttelaug42/20
2392513Henrik Lindegaard13-374 RI 98 Skytteforening42/18
2467948Peter Boysen13-338 Hjortespring Skytte- & Idrætsf.41/19
2596159Martin Pedersen13-374 RI 98 Skytteforening41/18
2668835Kent Preben Holm13-360 Københavns Amts Skyttelaug40/19
2791076Rene Flørnæs13-360 Københavns Amts Skyttelaug40/19
2869117Martin Boserup13-308 Bellahøj Skytteforening39/19
2991807Per Westphalen10-001 Slagelse Skytteforening39/18
30101095Claus Sander Jensen10-004 Sorø Skytteforening39/18
31101948Anne-Mette P Hariken13-394 Skytteforeningen "Pilen" 192739/16
32100532Birger Johansen13-388 Skytteforening af 194938/18
3361650Richard Thers12-004 Stenløse Skf.37/16
34100961Anders Jensen10-004 Sorø Skytteforening36/16
3570447Tom Sejermann Lorentzen13-308 Bellahøj Skytteforening36/16
36111237Mikkel Ryland Nielsen10-068 Fuglebjerg Skytteforening34/17
3796758Jannick Sørensen10-002 Holbæk Skytteforening34/17
38101096Jane Thillerup10-004 Sorø Skytteforening34/16
3968630Casper Jelshøj13-338 Hjortespring Skytte- & Idrætsf.33/15
40106744Per Hermansen13-374 RI 98 Skytteforening33/14
4171414Bjarne Schlichter12-074 Brøndby Skf.32/14
4293718Mads Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug32/13
43106908Adam Schul13-308 Bellahøj Skytteforening32/12
44108784Fang Yang Loo13-353 Kjøbenhavns Skytteforening31/15
45105672Jørn Petersen12-069 Køge Skf.31/13
4680646Peter Vester-Fabrin11-001 Hillerød Skytteforening30/14
47101744Nofil Nawas Mulkana13-308 Bellahøj Skytteforening30/12
4865249Rene Frederiksen11-048 Hørsholm Pistolforening29/14
4991862Steen Thomsen12-032 Kirke Hyllinge Skf.25/11
50109640Lasse Strandgaard12-032 Kirke Hyllinge Skf.25/10
5196759Uffe Ludvigsen10-002 Holbæk Skytteforening22/11
5266601Flemming Klingenberg13-332 Gladsaxe Skytteforening18/08
5359476Michael Frederiksen10-001 Slagelse Skytteforening17/08
5461745Dorrit Thers12-004 Stenløse Skf.17/08
55101726Micki Palmann10-004 Sorø Skytteforening14/07
5697137Poul Lüpke10-001 Slagelse Skytteforening14/07
5768657Niels D. Andersen12-022 Karlslunde Skf14/07
58112015Mohamad Avais Ashraf13-332 Gladsaxe Skytteforening14/06
59109428Dennis Flemming Madsen13-308 Bellahøj Skytteforening12/06
60111575Palle Petersen10-004 Sorø Skytteforening11/05
6188850Søren Monies13-308 Bellahøj Skytteforening10/05
62106729Kristina Agerbæk10-002 Holbæk Skytteforening08/04

 

 

Terrænskydning, Grovvåben - GR - Klasse GR
168370Finn Pedersen11-186 Pistolskytteforeningen Falcon53/24P
294995Rahlf Nielsen10-068 Fuglebjerg Skytteforening50/24P
392513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening48/23P
470447Tom Sejermann Lorentzen13-308 Bellahøj Skytteforening48/22P
5105293Harald-Andre Knoop13-308 Bellahøj Skytteforening48/21P
667769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening45/20P
757699Tobias Dietz10-033 Svinninge Skytteforening41/20
890306Annette Winther13-374 RI 98 Skytteforening41/19
966884Christian Laustsen13-308 Bellahøj Skytteforening40/18
1069408Leif Bodilsen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.35/16
1187164Lars Kryger Nørregren13-308 Bellahøj Skytteforening35/14
12106908Adam Schul13-308 Bellahøj Skytteforening35/11
13106049Niels Dennis Martlev10-001 Slagelse Skytteforening33/15
1460863Frank Andersen12-001 Roskilde Skf.32/15
1588850Søren Monies13-308 Bellahøj Skytteforening31/14
1660867Finn Schroll13-338 Hjortespring Skytte- & Idrætsf.30/14
1793718Mads Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug30/14
1868615Finn Ziemlis13-388 Skytteforening af 194927/11
1967632Jesper Hemmingsen13-308 Bellahøj Skytteforening25/10
20109483Dennis J. Jensen12-001 Roskilde Skf.25/10
21105753Bo Schou Petersen10-068 Fuglebjerg Skytteforening23/11
2293771Kim Lanng10-068 Fuglebjerg Skytteforening22/11
23111301Lasse Fall-Clausen13-308 Bellahøj Skytteforening18/09
24111691Emil Nedergaard Madsen10-001 Slagelse Skytteforening17/08
25100933Klaus Frederiksen12-001 Roskilde Skf.16/08
26111004Henrik Poulsen12-001 Roskilde Skf.16/07